Ultra Force ve Eco Force

Farklılaştırılmış olsun ya da olmasın ülkemizde lisans sahiplerince piyasaya arz edilen akaryakıt türlerinin tamamı Avrupa Birliği standartlarına ve EPDK tarafından belirlenen teknik düzenlemelere uygun olmak zorundadır. Bu kapsamda yakıt türüne göre hepsi araçlarda güvenle kullanılabilirler. Farklılaştırılmış ürünler ile diğerleri arasında kalite vb. düzenlenmiş özellikler bakımından otomobil, otobüs, kamyon, tır, traktör vb. araç türüne göre sınırlayıcı ayrımlar bulunmamaktadır.

OPET Ultra Force ve Eco Force’un katkısız yakıtlara göre motoru ve aksamlarını temizleme ve performans arttırma gücü, alanında öncü bilimsel kuruluşlar tarafından CEC (“The Coordinating European Council”), UN ECE (“United Nations European Comission for Europe”) ve ASTM (“American Society for Testing and Materials”) standartlarına uygun metotlarla test edilmiştir. Motorin ürünü ile yapılan testlerde, Ultra Force Motorin katkısının araç performansını geri kazandırdığı görülmüştür. Eco Force Motorin katkısının testlerinde ise araç performansında iyileşme tespit edilmiştir. Benzin ürünü ile yapılan testlerde, Ultra Force 95 Oktan Kurşunsuz Benzin katkısının motoru ve aksamlarını temizlediği ve kirlenmesini büyük ölçüde engellediği, aynı zamanda aksamlardaki sürtünmeyi de en az 35,6 en çok 40,5’a kadar iyileştirdiği görülmüştür. Temizleme, sürtünme iyileştirme ve performans artış oranları; her aracın türüne, yaşına, durumu ile hava/yol şartları ve sürüş şekline bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

OPET Ultra Force ve Eco Force Motorinin formülündeki soğuk filtre tıkanma noktası (SFTN) düşürücü madde yakıtın mumlaşmasını geciktirerek, soğuk havalarda yakıtın donmasına ve araç filtrelerini tıkamasına karşı koruma sağlar. Böylece aracın soğuk havalarda çalıştırılabilmesine yardımcı olur. OPET Ultra Force ve Eco Force Motorinin SFTN’sinin, katkısız yakıtlara göre daha düşük sıcaklıklara kadar ulaştığı Akredite Laboratuvar tarafından test edilmiştir. Yakıtın mumlaşması veya donması, her aracın türüne, yaşına, durumuna, aracın park halindeyken maruz kaldığı direkt esen rüzgar vb. gibi hava koşullarına, hava/yol şartlarına, yakıt deposunun doluluk oranına ve sürüş şekline bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Yakıt deposu doluluk oranının yarım depo seviyesinin altına düşmemesi, OPET Ultra Force ve Eco Force Motorinin depoda donmasının önüne geçilmesine yardımcı olur.

Ürünlerimizin tamamı Avrupa Birliği standartlarına ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen teknik düzenlemelere uygundur.

Ultra Force ve Eco Force

Ultra Force 95 Oktan Kurşunsuz Benzin

ULTRA FORCE KB 95 yakıtının araca olumlu etkileri aşağıda verilmektedir:[1]

 • Hem eski (PFI) hem de yeni nesil (GDI), tüm benzinli motorları etkili bir şekilde temizleyen deterjan formülüne sahiptir,
 • İçeriğindeki deterjan formülü sayesinde emme supaplarında biriken kurumu en az %91 en çok %98,3 oranında, aracın emme valflerinde oluşan tortu kütlesini ise en az %84,9 en fazla %97,9 oranında azaltır,
 • Motorun hayati parçalarında sürtünmeyi en az %35,6 en çok %40,5 oranında azaltır; motoru korur ve ömrünün uzamasına yardımcı olur,
 • Araçta en az %0,82 en çok %1,36 hızlanma artışı sağlar,
 • Aracın tekerleklerinde en az %2,55 ve en çok %3,15 güç artışı sağlar,
 • Korozyona karşı koruma sağlar,
 • İçeriğindeki deterjan formülü sayesinde yeni nesil TSI araç motorlarının enjektörlerinde biriken kurumu %83,4’a kadar azaltır ve %95,8’e kadar temiz tutar,

 • Yakıt tasarrufunda en az %1,28 ve en çok %1,68 oranında iyileşme sağlar.

OPET Ultra Force KB95 yakıtı, yakıt sisteminin temizlenmesini sağlar, sürtünmeyi azaltarak motor ve aksamlarını korur, korozyona karşı koruma sağlar, yakıt tasarrufu sağlar, hızlanma ve tekerlek gücünün artışı ile aracın performansını artırır ve sürüş deneyimini iyileştirir.

[1]Farklılaştırılmış akaryakıtların iddia edilen faydaları her aracın türüne, yaşına, bakım durumu ile hava/yol şartları ve sürüş şekline bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Aracınızdaki faydaları için garanti verilmez.

Ultra Force ve Eco Force

Ultra Force Motorin

ULTRA FORCE motorinin araca olumlu etkileri aşağıda verilmektedir:[1]

 • Yakıt tüketiminde en az %0,78, en çok %1,45 oranında iyileşme sağlar,
 • Motor aksamları ve yakıt sistemini temizler ve temiz tutar,
 • Enjektörlerde zamanla oluşan akışa karşı direnci en az %37’ye, en çok %6,2’ye kadar düşürür,
 • Motorda oluşabilecek dizel enjektör iç tortularının azaltılmasını sağlar,
 • Yakıttan kaynaklanan Azot Oksit (NOx) emisyonlarının en az %0,0 en çok %40,7 oranında azaltılmasını sağlar,
 • Motorda güç kaybını %100’e kadar geri kazandırır,
 • Araçta %7,3’e varan hızlanma artışı sağlar,
 • Motordan gelebilecek ve sürücüyü rahatsız edebilecek gürültünün azaltılmasını sağlar,
 • Korozyona karşı koruma sağlar,
 • Soğuk iklimlerde yakıtın donmasına karşı koruma sağlar.

OPET Ultra Force motorin yakıtı, yakıt tasarrufu sağlarken motorda yaşanabilecek güç kayıplarının geri kazandırılması, motorun temiz tutulması, korozyona karşı koruma sağlanması, dizel enjektör iç tortularının azaltılması ve hızlanma artışı sağlanması ile aracın performansını artırır ve sürüş deneyimini iyileştirir.

[1]Farklılaştırılmış akaryakıtların iddia edilen faydaları her aracın türüne, yaşına, durumu ile hava/yol şartları ve sürüş şekline bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Aracınızdaki faydaları için garanti verilmez.

Ultra Force ve Eco Force

Eco Force Motorin

ECO FORCE motorinin araca olumlu etkileri aşağıdaki gibi aşağıda verilmektedir:[1]

 • Motor aksamları ve yakıt sistemini temizler ve temiz tutar,
 • Enjektörlerde zamanla oluşan akışa karşı direnci en az %73,5’e, en çok %28,9’a kadar düşürür,
 • Motorda güç kaybının %98’e kadar geri kazandırılmasını sağlar,
 • Korozyona karşı koruma sağlar,
 • Soğuk iklimlerde yakıtın donmasına karşı koruma sağlar.

OPET Eco Force motorin yakıtı, motorda yaşanabilecek güç kayıplarının geri kazandırılması, motorun temiz tutulması ve korozyona karşı koruma sağlanması ile aracın performansını artırır ve sürüş deneyimini iyileştirir.

[1]Farklılaştırılmış akaryakıtların iddia edilen faydaları her aracın türüne, yaşına, durumu ile hava/yol şartları ve sürüş şekline bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Aracınızdaki faydaları için garanti verilmez.

Sizde bilgilerinizi bırakın sizi arayalım

OPET’in yaygın istasyon ağı ile ihtiyacınız olan her noktada hizmetinizde. Hemen formu doldurun ve bize ulaşın.